Kupno własnego mieszkania czy domu jest zdecydowanie jedną z najpoważniejszych decyzji w życiu każdego człowieka, dlatego koniecznie musi zostać odpowiednio przemyślana. Najczęściej, Polacy w UK muszą zaciągnąć kredyt bankowy w konkretnej wysokości, by móc pozwolić sobie na zakup własnych czterech kątów. Z tego względu, dzisiaj kredyt hipoteczny cieszy się dzisiaj ogromną popularnością. Czym należy kierować się wybierając ten rodzaj kredytu?

Podstawowe znaczenie ma oczywiście optymalna kwota kredytu. Należy mieć na uwadze przede wszystkim własne możliwości finansowe. Klient powinien pamiętać, by nie porywać się z tak zwaną „motyką na słońce” i realnie oceniać szanse spłaty zadłużenia, biorąc pod uwagę możliwość utraty pracy czy zmniejszenia zarobków. Przyjmuje się, że bezpiecznym progiem zadłużenia jest 50% wszystkich osiąganych dochodów. Oczywiście, bank prowadzi własne kalkulacje na podstawie których oblicza sumę, jaką jest w stanie zaproponować konkretnym klientom, jednak samo otrzymanie kredytu nie oznacza, że daną osobę na ten kredyt faktycznie stać. Najlepiej jest sprecyzować własne oczekiwania dotyczące mieszkania lub domu, poznać cenę wybranej nieruchomości i na tej podstawie ocenić, czy będzie się w stanie skredytować jej zakup. Więcej informacji na ten temat – http://udzielepozyczkiprywatnie.com.pl

Kredyty hipoteczne są dzisiaj zaciągane najczęściej na kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Im dłuższy jest okres spłaty, tym miesięczna rata jest niska, co zachęca wielu kredytobiorców, jednak trzeba pamiętać, że wówczas również większą kwotę „odda się” bankowi. Opcjonalnie, można zdecydować się na dość długi czas kredytowania, jednak wcześniej spłacić posiadane zadłużenie. Oczywiście, w takim przypadku trzeba koniecznie sprawdzić warunki wcześniejszej spłaty proponowane przez bank.
Koszty kredytu

Wiele osób wybierając odpowiedni dla siebie kredyt na zakup mieszkania czy domu, bazuje jedynie na oprocentowaniu, błędnie sądząc, że to jedyne koszty, jakie przyjdzie im ponieść. Tymczasem, należy mieć na uwadze również marżę naliczaną przez bank, prowizję za udzielenie kredytu oraz ewentualne ubezpieczenia, które dzisiaj są coraz częściej wymagane podczas zaciągania kredytu hipotecznego. Każdy bank ma obowiązek poinformowania klienta o kosztach całkowitych kredytu.